loading

info@kirjastusgallus.ee

ÜKSKI VÄÄRTUS EI LÄHE KADUMA

12.50 

ÜKSKI VÄÄRTUS EI LÄHE KADUMA. KOGUTUD TEOSED V

Fanny de Sivers

Fanny de Siversi kogutud teoste iga köide on natuke eriline. Suur osa viiendast köitest pärineb tema kirjadest Vello Salole ja ringkirjadest sõpradele. Järgnevad kogutud artiklid, mis on esitatud teemade kaupa. Lõpus on välis- ja kodueesti ajakirjades avaldatud keeleteaduslikud kirjutised. Lisaosasse sobis seni avaldamata pihipeegel.

Raamat on saadaval ka e-raamatuna.

Tootekood: 978-9949-668-67-0 Kategooriad: , , ,

Kirjeldus

“Ükski väärtus ei lähe kaduma” kogutud teoste V köide on natuke eriline.

Suur osa viiendast köitest pärineb tema kirjadest Vello Salole ja ringkirjadest sõpradele. Järgnevad kogutud artiklid, mis on esitatud teemade kaupa. Lõpus on välis- ja kodueesti ajakirjades avaldatud keeleteaduslikud kirjutised. Lisaosasse sobis seni avaldamata pihipeegel.

Kirjavahetusest Vello Saloga avaneb paljugi tundmatut noorema Fanny kohta. Esile tuleb ka see dimensioon, mille puhul on öeldud, et temaga vesteldes ei olnud tabuteemasid.

Fanny oli kirglik nii armastuses kui ka kriitikas. Ta oli hea huumori­soonega vahetu suhtleja, äär­­miselt sooja südamega ja hooliv inimene. Temaga võis kõigest rääkida, oma arvamus oli tal nii maailma suurte kui ka väikeste asjade kohta.

Fanny de Sivers oli Eesti katoliiklik mõtleja, esseist ja tõlkija, kelle huviks oli eesti keele uurimine, kristliku vaimupärandi edasiandmine kodumaa eestlastele Prantsusmaalt ning evangeeliumi sõnumi mõtestamine. Vello Salo on Fanny de Siversit nimetanud Maarjamaa emaks.

                                                       — Bianca Mikovitš

Koostaja Arne Hiob
Korrektuur Küllike Evartov
Kujundus ja küljendus Mari-Liis Bassovskaja

ISBN 978-9949-668-67-0
FORMAAT kõvakaaneline
LEHEKÜLGI 616 lk
MÕÕT 135 x 210 mm