loading

info@kirjastusgallus.ee

KIRJANDUSKLIINIK

22.00 

KIRJANDUSKLIINIK

Imbi Paju

„Kirjanduskliinikus” olen ma erinevate kirjandusteoste kaudu loonud ruume, kus empaatilises, kaastundlikus ja emotsionaalse intellektuaalsuse õhustikus tegeleda meie isiklike ja kollektiivsete haavadega, mälu ja ajalooga, mõelda oleviku ja tuleviku, keskkonna ja looduse, elamisjulguse ja armastuse üle. Olen mõelnud, mõtestanud ja kirjutanud, nii et tekiks kirjanduslikul viisil aset leidev kokkusaamine, sümboolne gravitatsioonijõud, mis tõmbaks inimesi üksteise poole, looks usaldust, tooks kaasa taipamisi, avanemisi ja sümboolseid uuestisünde, mis annavad julguse küsida: „Kes ma olen? Kes inimene on?”. Ning annaks tunde, et oleme hoitud.

Imbi Paju

Tootekood: 978-9949-668-79-3 Kategooriad: , , ,

Kirjeldus

„Kirjanduskliinikus”olen ma erinevate kirjandusteoste kaudu loonud ruume, kus empaatilises, kaastundlikus ja emotsionaalse intellektuaalsuse õhustikus tegeleda meie isiklike ja kollektiivsete haavadega, mälu ja ajalooga, mõelda oleviku ja tuleviku, keskkonna ja looduse, elamisjulguse ja armastuse üle. Olen mõelnud, mõtestanud ja kirjutanud, nii et tekiks kirjanduslikul viisil aset leidev kokkusaamine, sümboolne gravitatsioonijõud, mis tõmbaks inimesi üksteise poole, looks usaldust, tooks kaasa taipamisi, avanemisi ja sümboolseid uuestisünde, mis annavad julguse küsida: „Kes ma olen? Kes inimene on?”. Ning annaks tunde, et oleme hoitud.

Imbi Paju

„Kirjanduskliinik” mõjub teraapiana ning samas kinnitab ja meenutab ja ennustab meie kuulumist Õhtumaa humaansesse ruumi. Ikka veel ja edaspidi.”

Eerik-Niiles Kross
ajaloolane, diplomaat, poliitik


„On mõnus ja inspireeriv lugeda, kuidas kõik selles raamatus nii rahulikult ja selgelt voolab ühtekuuluvustunde poole.”

Thomas Salumets
Briti Columbia Ülikooli kirjanduse emeriitprofessor


„See raamat puhastab hinge, aitab näha suurt pilti ja hoomata ajapanoraami pimestavaid värve, mis sumenevad uduhalliks vaid väga kaugelt vaadates.”

Kristiina Ehin
Kirjanik

Imbi Paju on kirjanik, ajakirjanik ja filmirežissöör. Ta on õppinud kultuuriteadusi, klassikalist laulu ja Helsingi Ülikoolis soome keelt ja sotsiaalteadusi. Suure rahvusvahelise tähelepanu osaliseks sai Imbi Paju oma filmi ja raamatuga „Tõrjutud mälestused”. 2021. aastal valiti üheksas keeles ilmunud „Tõrjutud mälestused” Soomes tänapäeva kirjandusklassika hulka. Vabakutselise ajakirjanikuna on ta kirjutanud artikleid nii Eesti kui rahvusvahelisele meediale nõukogude aja mõjust tänapäeva ühiskonnas. Imbi Paju on aidanud inimestel teadvustada ajalootrauma mõistet. Samuti on ta esinenud aukülalisena mitmetes rahvusvahelistes ülikoolides ja festivalidel Euroopas, Põhja-Ameerikas, Iisraelis ja Aasias. Imbi Paju on taastatud Eesti Vabariigi vanima „Võtikvere raamatuküla” kirjandusfestivali looja ja eestvedaja.

Toimetaja Leelo Laurits
Kujundus ja küljendus Lilli-Krõõt Repnau

ISBN 978-9949-668-79-3
FORMAAT kõvakaaneline
LEHEKÜLGI 320 lk
MÕÕT 138 x 210 mm