loading

info@kirjastusgallus.ee

FRANCISCUS – PAAVST UUEST MAAILMAST

7.50 

FRANCISCUS, PAAVST UUEST MAAILMAST

Andrea Tornielli

Paavst Franciscus on inimene, kes on tulnud teisi teenima, mitte nende üle valitsema.

Itaalia ajalehe La Stampa kõrgelt hinnatud Vatikani korrespondent Andrea Tornielli on kirja pannud loo Argentina nooruki kujunemisest paavst Franciscuseks, ent ta vaatleb ka Rooma-Katoliku Kiriku olukorda laiemalt.

Selgitatakse, mis pani ajal, mil kirik vajab uuendamist ja puhastamist, kardinalidest valijamehi kõikide poliitiliste ja diplomaatiliste kaalutluste kiuste valima just teda uueks paavstiks.

Raamat on saadaval ka e-raamatuna.

Kirjeldus

Pärast ebatavaliselt lühikest konklaavi valiti 2013. aastal Rooma-Katoliku Kiriku uueks paavstiks jesuiidist kardinal Jorge Mario Bergoglio.

Ta võttis Assisi Püha Franciscuse järgi endale nime, mida seni polnud kandnud veel ükski paavst. Tema paavstiks valimine oli mitmes mõttes erakordne. Paljude meelest isegi revolutsiooniline.

Mitte üksnes seepärast, et Argentinas sündinud Itaalia immigrantide pojana on ta esimene Uuest Maailmast pärit paavst, vaid ebatavaline on ka tema isiksus ja visioon.

Kardinalina paistis ta silma põhimõttega elada lihtsat elu. Ta tegeles palju vaeste ja teiste elu hammasrataste vahele jäänutega. Neist põhimõtetest ei ole ta loobunud ka paavstina.

Paavst Franciscus on inimene, kes on tulnud teisi teenima. Mitte nende üle valitsema.

Itaalia ajalehe La Stampa kõrgelt hinnatud Vatikani korrespondent Andrea Tornielli on kirja pannud loo Argentina nooruki kujunemisest paavst Franciscuseks. Ta vaatleb ka Rooma-Katoliku Kiriku olukorda laiemalt.

Selgitatakse, mis pani ajal, mil kirik vajab uuendamist ja puhastamist, kardinalidest valijamehi kõikide poliitiliste ja diplomaatiliste kaalutluste kiuste valima just teda uueks paavstiks.

Tõlkinud Matti Piirimaa
Toimetanud Malle Kiirend
Kujundanud Mari-Liis Bassovskaja

ISBN  9789949720682
FORMAAT  liimköide
LEHEKÜLGI  165 lk
MÕÕT  134 x 205 mm

Sulle võib meeldida ka…