Romano Guardini teos „Liturgia vaimust” avab sügava arutelu liturgia olemusest ja tähtsusest katoliku usuelus. Autor uurib, kuidas liturgia kui usu ja palve väljendus aitab kohtuda Jumalaga ja kujundab kristlase vaimu. Ta käsitleb liturgia poeetilisust ning vormi ja sisu tasakaalu, näidates, kuidas need aitavad usku süvitsi mõista ning toetavad ristiinimese teekonda.
Liturgia on elav dialoog Jumalaga, kus me mitte ainult ei osale, vaid ka loome iga päev kogukonda, mis ulatub üle ajaloo ja kultuuri piiride. „Liturgia vaimust” kutsub kaasa mõtlema, pakkudes vaimset juhatust ja innustades kõiki, kes soovivad oma usuelu rikastada.
Romano Guardini (1885–1968) oli katoliku preester ja religioonifilosoof. Ta andis märkimisväärse panuse 20. sajandi katoliikluse mõttemaailma. Silmapaistev
intellektuaal ühendas usku ja kriitilist mõtlemist, traditsiooni ja modernsust.
Guardini otsis tasakaalu usu ja teaduse vahel. Ta elas ja töötas katoliku kiriku jaoks
pöördelistel aegadel, kui kirik otsis oma kohta kiirelt ilmalikumaks teisenevas maailmas, mida varjutasid kaks maailmasõda. Filosoof pidas tähtsaks kiriku kohandumist muutuva maailmaga, kiriku alusväärtusi loovutamata. Ta aitas kaasa Vatikani II kirikukogu reformidele, mille eesmärk oli avada kirik maailmale ja kuulutada evangeeliumi senisest veelgi mõjusamalt.
Guardini kui teadlase meetod ühendas religioonifilosoofia, pedagoogika ja
liturgia. Ta kasutas oma „vastandite meetodit”, mis pakkus alternatiivi Hegeli dialektikale ja soodustas dialooge vastandlike ideede vahel. Ta oli avatud oikumeeniale ja väärtustas vaimset elu, mille kujundamises osaleb iga usuinimene.
Guardini mõju ulatub katoliiklusest kaugemale. Tema arutlusi on tunnustanud ka protestandid.
Autor Romano Guardini
Tõlkinud Kadri Reimand
Toimetanud Riina Ruut
Küljendanud Mari-Liis Bassovskaja
ISBN 978-9949-668-91-5
FORMAAT liimköide
LEHEKÜLGI 112 lk
MÕÕT 110 x 165 mm